Flood bags

Worki przeciwpowodziowe służą do napełniania piaskiem i umacniania wałów przeciwpowodziowych. Jak nieustannie pokazuje nam życie, woda to żywioł ciężki do zatrzymania, a okalające mniejsze i większe cieki wodne w naszym kraju wały powodziowe są nietrwałe i niestabilne co w przypadku dużego naporu wody niejednokrotnie prowadzi do ich przerwania. Zagrożenie okresowymi podtopieniami i powodziami w przypadku przedłużających się, intensywnych opadów to więc cena, jaką często muszą płacić mieszkańcy terenów nadrzecznych. Worki przeciwpowodziowe pomagają zabezpieczyć się przed zbliżającą się katastrofą, stanowiąc barierę ochraniającą dany teren przed wtargnięciem nań wylewającej się z koryta rzeki wody.

Wysokiej jakości worki przeciwpowodziowe

Nasze worki przeciwpowodziowe produkowane są z mocnego, szczelnego materiału polipropylenowego o dużej grubości o idealnych parametrach dotyczących przepuszczalności wilgoci. Dzięki temu prowizoryczne wały przeciwpowodziowe ułożone z worków wypełnionych piaskiem są mocniejsze i skuteczniejsze. Nasze worki nie ulegają też niszczeniu na skutek wilgoci ani biodegradacji, są odporne na pleśń, grzyby, środki chemiczne, promieniowanie słoneczne czy niszczenie przez gryzonie co gwarantuje ich wieloletnią trwałość i ułatwia składowanie. Stosowany w naszym zakładzie produkcyjnym polipropylen nie ulega przetarciom i rozciąganiu, trudno go też przeciąć czy rozerwać. Wysoka wodoprzepuszczalność idealnie sprawdza się zaś w konstrukcji budowli przeciwpowodziowych. Dzięki temu, że samodzielnie wytwarzamy tkaninę do produkcji worków, ich cena również jest bardzo przystępna.

Właściwości worków przeciwpowodziowych Agrosak

Worki przeciwpowodziowe naszej produkcji, stosowane jako worki na piasek:

 

  • umożliwiają szybką interwencję w razie zagrożenia powodziowego,
  • gwarantują stabilność i trwałość konstrukcji, także pod naporem wody,
  • nie rozrywają się, również podczas ich układania (stawiania wału),
  • są wygodne w użyciu,
  • występują w różnych rozmiarach.

Standardowe worki przeciwpowodziowe mają ładowność 25 lub 50 kg. Wytwarzamy je z wysokiej jakości, okrągłotkanej tkaniny z tasiemek polipropylenowych. Starannie nadzorujemy nasz zaawansowany proces produkcji, dbając o perfekcyjne wykonanie każdego worka.

Na życzenie jesteśmy w stanie wyprodukować również worki polipropylenowe o takich samych właściwościach w niestandardowych pojemnościach i wymiarach. Ich cena ustalana jest wówczas indywidualnie. Zapraszamy do współpracy i składania zamówień!

Do you have any questions?

Contact us. We will answer them all!